Dlaczego warto

Aktywność fizyczna dzieci i ich naturalna potrzeba ruchu  zapewnia im prawidłowy rozwój psycho-ruchowy, poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Pomaga zadbać o prawidłową postawę ciała i kontrolę wagi. Dzięki wzmożonej produkcji endorfin, zapewnia lepsze samopoczucie. Nabieramy zdrowych nawyków i umiejętności czerpania przyjemności ze sportu.

 

Sporty walki, a w szczególności zapasy, sumo czy taekwondo pomagają rozwijać wszystkie zdolności motoryczne i sprawność na najwyższym poziomie, to nie przypadek, że zapasy znajdują się w programie amerykańskich szkół, a zapaśnicy słyną ze swojej sprawności gimnastyczno-akrobatycznej. Sporty walki, usprawniają aparat ruchu, wzmacniając stawy i miejsca narażone na kontuzje. W treningu kładzie się duży nacisk na rozwój mięśni głębokich brzucha i grzbietu, budując w ten sposób wzmocnienie dla kręgosłupa. 

 

Rywalizacja, towarzyszy nam całe życie, ważne żeby dzieci uczyły się "zdrowej" rywalizacji, w myśl określonych zasad i z szacunkiem dla przeciwnika. Rywalizacja pozwala rozwijać porządane cechy charakteru, rozładowywać napięcie związane z emocjami, sytuacjami stresowymi, zwiększa umiejętność koncetracji, pozwala kształtować: pewność siebie, systematyczność, samodyscyplinę i nieustępliwość w dążeniu do celu. Badania naukowe prowadzone na sportowcach dowodzą, że poziom endorfin wzrasta dodatkowo, gdy aktywności ruchowej towarzyszy rywalizacja.

 

Forma zabawowa  sprawia, że zajęcia są atrakcyjne, a dzięki różnorodności ćwiczeń, każdy z zawodników, może odnaleźć swoje mocne strony: zabawy bieżne, zabawy skoczne, gimnastyka, akrobatyka, ćwiczenia siłowe z partnerem, zabawy kształtujące szybkość reakcji, zabawy kształtujące percepcję wzrokową i słuchową. 

 

A DLACZEGO WARTO PRZYJŚĆ WŁAŚNIE DO NAS?

 

Profesjonalny Klub Sportowy, jakim jest Master, to coś więcej niż tyko miejsce rozwoju sprawności fizycznej, to młodzi ludzie pełni zaangażowania i sportowej pasji, atrakcyjnie spędzają czas, wyjeżdzają razem na zawody i obozy, w kraju i za granicą, a wielu z nich reprezentuje kraj na mistrzostwach świata i Europy.

 

Nasz atut stanowią  trenerzy, o bardzo wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu, nie tylko w zakresie sportu, ale pedagigiki czy fizjoterapii. Nasz klub ma 50-letnią tradycję w sportach walki, a od kilku lat (2017, 2018, 2019 2020m 2021) zajmuje pierwsze miejsce w Łodzi, w Systemie Sportu Młodzieżowego, wśród klubów sportów walki. 

Dzieci  podnoszą swoją sprawność, dobrze się przy tym  bawiąc.

ZASZCZEPIAMY SPORTOWĄ PASJĘ!

Na skróty