Sukcesy

     Od kilku lat zajmujemy pierwsze miejsce  w Systemie Sportu Młodzieżowego, wśród łodzkich klubów sportów walki - 2017, 2018, 2019, 2020.  Plasujemy się w pierwszej dziesiątce wśród wszystkich łódzkich klubów sportowych, w tym wielosekcyjnych ośrodków  (SSM - to spójny i jednolity dla wszystkich dyscyplin system klasyfikacji polskiego sportu młodzieżowego. Budowany corocznie. Uwzględnia wyniki z głównych imprez (zwykle Mistrzostwa Polski) dla 4 grup wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec. Udostępnione wyniki dają możliwość oceny i porównania osiągnięć sportowych w rywalizacji klubów, województw, powiatów i gmin - https://ssm.insp.waw.pl).

 

W każdym roku zdobywamy od kilku do kilkunastu medali Mistrzostw Polski, a nasi zawodnicy są  członkami kadry narodowej. Mamy w swoim dorobku kilkanaście medali mistrzostw Europy, a nasi wychowankowie to również medaliści mistrzostw świata. Najbardziej rozpoznawalną wychowanką sekcji zapaśniczej (trenerzy Jacek i Jerzy  Górscy) jest Roksana Zasina, olimpijka z Tokio, medalistka mistrzostw świata i Europy.

 

Nasze sukcesy zawdzięczamy doświadczonym szkoleniowcom, oraz częstym wyjazdom na zawody w całej Europie: Niemcy, Słowacja, Czechy, Węgry, Estonia, Norwegia, Finlandia, Irlandia, Gruzja, Włochy, Białoruś.

 

Naszym podstawowym celem jest jednak praca wychowawcza z młodzieżą, zaszczepianie sportowej pasji, co osiągamy tworząc grupę równieśniszą o wspólnych zainteresowaniach.

 

Nasze działania realizujemy we współpracy z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Łodzi i z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łodzi.

 

Wkrótce więcej informacji o naszych multimedalistach...

Na skróty